צרו קשר לקבלת פרטים וייעוץ
על טיפולי יישור שיניים

03-5320044
שאלות נפוצות
מה זה אורתודונטיה? שיניים עקומות - גורמים ודרכי טיפול ליישור שיניים עקומות טיפול בשיניים בולטות מהו הטיפול המומלץ כשיש רווח בשיניים שיניים לא סימטריות טיפול בלסת תחתונה בולטת שיניים צפופות מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין? נסיגת חניכיים לסת עליונה בולטת שיניים מסובבות שיניים צהובות - המלצה על טיפול מהם סמכים (Brackets)? נפילת קיבוע אורתודנטי רילפס שיניים יוצאות החוצה פלטה לשיניים - מה זה? שיניים מושלמות שיניים ארוכות לסת עליונה עקומה לסת הפוכה לסת חורקת בעיה בסגירת לסתות
שן כלואה >
שיניים מצטופפות כתמים לבנים בשיניים אילו פעולות נדרשות ממני בטרם תחילת הטיפול? מדוע מומלץ ללכת לאורתודונט מומחה? מהו משך הטיפול? האם אפשר להתחיל טיפול יישור שיניים בכל גיל? האם חובה לבצע קיבוע לאחר טיפול יישור שיניים? מהו יישור שיניים לינגואלי – פנימי? מיהו מומחה ליישור שיניים ולסתות? שיניים עם רווחים גולש פונה עם שאלה על "שיניים מגעילות" מילון מונחים אורתודנטיה

שן כלואה

 ש: יש לי שן כלואה בלסת העליונה בצד וזה נראה כמו שן חסרה, איזה יישור שיניים הכי מתאים לי במצבי? תודה דניאל

דוקטור תמר פינקלשטיין עונה: שן כלואה היא שן שנותרה בתוך הלסת, לא בקעה ולא ניתן לראות אותה בחלל הפה. יתכן מצב של שן כלואה אחת, או של מספר שיניים כלואות. לרוב, השיניים הכלואות הינן שיניים טוחנות או ניבים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, מצב של שן כלואה לא קורה בהכרח בגלל צפיפות בקשת השיניים.

 הסיבה להיווצרותה של שן כלואה, היא כלל הנראה עקב מספר גורמים שחוברים יחד. ייתכן ושינה מעורבות  תורשתית, ולעיתים פשוט מדובר בכשל בתהליך הבקיעה של השן.

 חשיבות הטיפול בשן כלואה:

החשיבות בטיפול בשן כלואה הינה אסתטית, כיוון ששן כלואה מייצרת ברב המקרים רווחים בין השיניים, ובנוסף, לעיתים קרובות מתפתחת ציסטה מסביב לשן הכלואה, וכן נזק לרקמות הסובבות אותה ולשורש השן.

 אופן הטיפול:

ראשית, יש לבחון את המצב על מנת להתאים את הטיפול. לעיתים, ניתן לטפל באמצעות יישור שיניים ומשיכת השן הכלואה קדימה אל תוך קשת השיניים באמצעות מכשירים דנטליים, ולעיתים, נדרשת עקירת השן. כל זה תלוי כמובן במצב השן, מצב השיניים הסמוכות, מצבן של החניכיים וכו'.

ניתן לבצע את יישור השיניים כך שיהיה בלתי נראה כלפי חוץ באמצעות יישור שיניים פנימי (לינגואלי), או לחלופין לשלב את טיפול יישור השיניים עם Invisalign, פלטות שקופות הניתנות להסרה בזמן אכילה וצחצוח שיניים.

על מנת לאבחן את מצב השיניים ולבחון את הטיפול הדרוש, ניתן לקבוע פגישה לאבחנה במרפאתנו -  03-5320044

:: לפרטים ומידע נוסף צרו קשר לשירותי יישור שיניים חייגו
צרו קשר טלפוני או השאירו פרטים ונחזור בהקדם 03-5320044

דוא”ל

טלפון

שם מלא

שיטות וסוגי הטיפול ליישור שיניים