צרו קשר לקבלת פרטים וייעוץ
על טיפולי יישור שיניים

03-5320044
שאלות נפוצות
מה זה אורתודונטיה? שיניים עקומות - גורמים ודרכי טיפול ליישור שיניים עקומות טיפול בשיניים בולטות מהו הטיפול המומלץ כשיש רווח בשיניים שיניים לא סימטריות טיפול בלסת תחתונה בולטת
שיניים צפופות >
מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין? נסיגת חניכיים לסת עליונה בולטת שיניים מסובבות שיניים צהובות - המלצה על טיפול מהם סמכים (Brackets)? נפילת קיבוע אורתודנטי רילפס שיניים יוצאות החוצה פלטה לשיניים - מה זה? שיניים מושלמות שיניים ארוכות לסת עליונה עקומה לסת הפוכה לסת חורקת בעיה בסגירת לסתות שן כלואה שיניים מצטופפות כתמים לבנים בשיניים אילו פעולות נדרשות ממני בטרם תחילת הטיפול? מדוע מומלץ ללכת לאורתודונט מומחה? מהו משך הטיפול? האם אפשר להתחיל טיפול יישור שיניים בכל גיל? האם חובה לבצע קיבוע לאחר טיפול יישור שיניים? מהו יישור שיניים לינגואלי – פנימי? מיהו מומחה ליישור שיניים ולסתות? שיניים עם רווחים גולש פונה עם שאלה על "שיניים מגעילות" מילון מונחים אורתודנטיה

שיניים צפופות

 ירדן שואלת: יש לי שיניים צפופות שלעיתים עולות אחת על השנייה. כיצד ניתן לטפל ? ירדן

תשובה: שלום ירדן.

צפיפות שיניים היא תסמין של ליקויי סגר ומצריך ברב המקרים התערבות של מומחה ליישור שיניים ולסתות. צפיפות בשיניים מתקיימת כאשר ישנה חפיפה בין לפחות 2 שיניים סמוכות, היוצרות מצב של שיניים עולות אחת על השנייה.

במקרים בהם קשת השיניים קטנה באופן יחסי לגודלן של השיניים, או להיפך, כשהשיניים גדולות ביחס לקשת, השיניים יצטופפו.

מדוע חשוב לטפל בצפיפות שיניים?

{C}1.      {C}שיניים צפופות מהוות מטרד אסתטי ברור, שכן הן נראות היטב בעיקר בשיניים הקדמיות.

{C}2.      {C}הפרעה לסגירה של הלסת ושחיקת שיניים.

{C}3.      {C}קושי לשמור על היגיינת פה טובה ופגיעה בחניכיים עקב הצטברות פלאק שהופך לאבנית.

אופן הטיפול:

הטיפול העיקרי הינו טיפול אורתודנטי ליישור שיניים. לעיתים יש צורך "לשחרר" את הצפיפות על ידי עקירת שיניים קבועות ולפנות מקום לשיניים הצפופות להיכנס לקשת השיניים, ולעיתים, במקרים לא קשים, ניתן לעשות שיוף שיניים קל בצדי השיניים הצפופות ובשיניים הסמוכות להן. השיוף חייב להיות מקצועי מאוד, שכן שיוף יתר יפגע בשן ויחשוף אותה לזיהומים.

פעולות נוספות שניתן לבצע בהתאם למקרה:

הרחבת קשת – באמצעות מכשיר מותאם הגורם להטיית השיניים קדימה. משתמשים בשיטה זו כאשר השיניים בקשת צפופות ומוטות פנימה.

דיסטליזציה -הזזת השיניים לאחור – כל השיניים מוזזות אחורה, בתהליך ארוך. התזוזה מצריכה עיגון חזק מאוד של השיניים האחוריות קדימה, בזמן בו השיניים הקדמיות זזות אחורה.  את העיגון מבצעים באמצעות רסן לשיניים או על ידי שתלים אורתודונטים, או באמצעות אביזר מיוחד בשם פנדולום.

כדי לדעת להתאים את הטיפול למקרה, יש צורך לאבחן את מצב השיניים והלסתות.

לקביעת פגישת אבחנה במרפאתנו – 03-5320044

:: לפרטים ומידע נוסף צרו קשר לשירותי יישור שיניים חייגו
צרו קשר טלפוני או השאירו פרטים ונחזור בהקדם 03-5320044

דוא”ל

טלפון

שם מלא

שיטות וסוגי הטיפול ליישור שיניים