צרו קשר לקבלת פרטים וייעוץ
על טיפולי יישור שיניים

03-5320044
שאלות נפוצות
מה זה אורתודונטיה? שיניים עקומות - גורמים ודרכי טיפול ליישור שיניים עקומות טיפול בשיניים בולטות מהו הטיפול המומלץ כשיש רווח בשיניים שיניים לא סימטריות טיפול בלסת תחתונה בולטת שיניים צפופות מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין?
נסיגת חניכיים >
לסת עליונה בולטת שיניים מסובבות שיניים צהובות - המלצה על טיפול מהם סמכים (Brackets)? נפילת קיבוע אורתודנטי רילפס שיניים יוצאות החוצה פלטה לשיניים - מה זה? שיניים מושלמות שיניים ארוכות לסת עליונה עקומה לסת הפוכה לסת חורקת בעיה בסגירת לסתות שן כלואה שיניים מצטופפות כתמים לבנים בשיניים אילו פעולות נדרשות ממני בטרם תחילת הטיפול? מדוע מומלץ ללכת לאורתודונט מומחה? מהו משך הטיפול? האם אפשר להתחיל טיפול יישור שיניים בכל גיל? האם חובה לבצע קיבוע לאחר טיפול יישור שיניים? מהו יישור שיניים לינגואלי – פנימי? מיהו מומחה ליישור שיניים ולסתות? שיניים עם רווחים גולש פונה עם שאלה על "שיניים מגעילות" מילון מונחים אורתודנטיה

נסיגת חניכיים

 ש: היי שמי אבי, אני חושב שיש לי נסיגת חניכיים, הן מדממות ונפוחות ואני כמעט לא מחייך בגלל זה למרות שהשיניים שלי יחסית ישרות ויפות.. איזה טיפול בחניכיים יש למצב כזה?

 ת: שלום אבי.

מחלת חניכיים היא מקרה רפואי מורכב בו חיידקים חודרים דרך המרווחים שבין החניכיים לשיניים ופוגעים בעצם המחזיקה את שורש השן. החניכיים עולים ושורש השן נחשף. התוצאה, במקרה של חוסר טיפול והזנחה, יכולה להיות הרסנית והיא איבוד השיניים.

 במצב התקין, החניכיים צריכות להיות בצבע ורוד בהיר, לא נפוחות ולא מבריקות ולעטוף את השן בצורה טובה. המרווחים בין החניכיים לבין השיניים, המכונים "כיסים", צריכים להיות בעומק של 4 מ"מ לכל היותר.

 הסיבות למחלת חניכיים:

הסיבות למחלת חניכיים הן לרוב סיבות שבשליטת האדם וקשורות בהיגיינת הפה.

שכבת פלאק נוצרת על גבי השיניים לאחר אכילה ושתיה, וכשלא מנקים אותה כחלק מצחצוח השיניים באופן יום יומי ומקפידים על טיפול שיננית אחת לחצי שנה, היא הופכת לאבנית. החיידקים חודרים לעומק החניכיים ויוצרים דלקת ומביאים להרס מנגנון האחיזה של השן, עד כדי איבוד השיניים.

 התסמינים הבולטים למחלת חניכיים:

  • חניכיים אדומות ומבריקות
  • חניכיים בולטות
  • דימום בזמן מגע בשיניים, לדוגמא בזמן צחצוח ואפילו בעת נגיסה במזון
  • ריח רע מהפה.

{C}5.נסיגת חניכיים - היווצרות של רווחים בין השיניים כתוצאה מחניכיים מתקצרות/חניכיים עולות כלפי מעלה.

הטיפול בנסיגת חניכיים תלוי בחומרת והתקדמות המחלה. הוא יכול להיות טיפול קל יחסית הכולל ניקיון רובד החיידקים בטיפולי שיננית או בטיפולים מעמיקים יותר הנכנסים לעומק הכיסים שנוצרו בחניכיים ומנקים את החיידקים, או בטיפול מורכב יותר ואף כירורגי במידה והמחלה במצב מתקדם.

 על מנת לדעת את אופי הטיפול המתאים במקרה של נסיגת חניכיים, יש להגיע לבדיקה במרפאה האורתודונטית של ד"ר תמר פינקלשטיין.

לקביעת פגישה לאבחנה במרפאתנו – 03-5320044

 

:: לפרטים ומידע נוסף צרו קשר לשירותי יישור שיניים חייגו
צרו קשר טלפוני או השאירו פרטים ונחזור בהקדם 03-5320044

דוא”ל

טלפון

שם מלא

שיטות וסוגי הטיפול ליישור שיניים