צרו קשר לקבלת פרטים וייעוץ
על טיפולי יישור שיניים

03-5320044
שאלות נפוצות
מה זה אורתודונטיה? שיניים עקומות - גורמים ודרכי טיפול ליישור שיניים עקומות טיפול בשיניים בולטות מהו הטיפול המומלץ כשיש רווח בשיניים שיניים לא סימטריות טיפול בלסת תחתונה בולטת שיניים צפופות מהו יישור שיניים בשיטת אינויזליין? נסיגת חניכיים לסת עליונה בולטת שיניים מסובבות שיניים צהובות - המלצה על טיפול מהם סמכים (Brackets)? נפילת קיבוע אורתודנטי רילפס שיניים יוצאות החוצה פלטה לשיניים - מה זה? שיניים מושלמות שיניים ארוכות
לסת עליונה עקומה >
לסת הפוכה לסת חורקת בעיה בסגירת לסתות שן כלואה שיניים מצטופפות כתמים לבנים בשיניים אילו פעולות נדרשות ממני בטרם תחילת הטיפול? מדוע מומלץ ללכת לאורתודונט מומחה? מהו משך הטיפול? האם אפשר להתחיל טיפול יישור שיניים בכל גיל? האם חובה לבצע קיבוע לאחר טיפול יישור שיניים? מהו יישור שיניים לינגואלי – פנימי? מיהו מומחה ליישור שיניים ולסתות? שיניים עם רווחים גולש פונה עם שאלה על "שיניים מגעילות" מילון מונחים אורתודנטיה

לסת עליונה עקומה

שאלה: היי, יש לי בעיה של לסת עליונה עקומה ושמעתי שיש טיפול של איזון לסתות, אשמח לשמוע עליו. תודה , רונית

תשובת ד"ר פינקלשטיין: רונית שלום

הלסת העליונה והלסת התחתונה צריכות להתאים אחת לשניה כמו מכסה לקופסא. הלסת העליונה צריכה לעטוף את הלסת התחתונה – כלומר, היא צריכה להיות רחבה יותר מהלסת התחתונה ומעט יותר בולטת ממנה. לסתות מאוזנות בגודלן חשובות לתפקודים רבים: החל מלעיסה, דיבור, נשימה, מאמץ יתר ועייפות של המפרק וכמובן למראה אסתטי.
ראשית, יש לבחון את מצב הלסתות ולהבין האם הבעיה היא בלסת עליונה גדולה מהנורמה או בלסת תחתונה קטנה מהנורמה ובהתאם לכך להחליט על אופי הטיפול.

במרבית המקרים במצב של לסת עליונה עקומה ישנה האפשרות לבצע ניתוח אורתוגנטי המבוצע בשילוב של טיפול ליישור שיניים.

הניתוח האורתוגנטי מבוצע תחת הרדמה מלאה. הוא אורך כמספר שעות ותלוי במורכבות המקרה. במהלך הניתוח הלסתות נחתכות ומורכבות מחדש במיקום תקין בעזרת ברגים או פלטות. חתכי הניתוח מבוצעים בדרך כלל בתוך חלל הפה על מנת למנוע צלקות חיצוניות.

לפני הניתוח יתבצע טיפול אורתודנטי ליישור שיניים כדי להביא את השיניים למצב טוב ככל הניתן, ולאחר הניתוח ימשך הטיפול האורתודנטי לעוד מספר חודשים כדי להגיע לתוצאה מושלמת.

 לקביעת תור לאבחנה במרפאתנו – 03-5320044

 

:: לפרטים ומידע נוסף צרו קשר לשירותי יישור שיניים חייגו
צרו קשר טלפוני או השאירו פרטים ונחזור בהקדם 03-5320044

דוא”ל

טלפון

שם מלא

שיטות וסוגי הטיפול ליישור שיניים